Türkiye'de SKK, yani sürtünme karıştırma kaynak adıyla bilinen alüminyum kaynak yöntemini geliştirdik. Sürtünme karıştırma kaynak yapabilecek teknoloji artık Tükiye'de ve tabii ki Füzyon Makina ile.

Kaynak konusunda bilgi birikimiz ile ileri düzeyde imalatları gerçekleştiriyoruz. Firma ilk kurulduğu yıllarda bu bilgi birikimi ile özel kaynak- otomasyon sistemlerini başarı ile üretmiştir. Kendi bünyesinde de her türlü kaynak uygulamaları için makina, ekipman ,donanım ve robot sistemleri barındırmaktadır.

Tübitak TEYDEB projesi kapsamında Türkiyede ilk defa uygulanan bir kaynak yöntemi için makina imalatı yaptık. Bu projemiz ile TÜBİTAK'tan övgü ve taktir topladık. Bu yöntem ile savunma sanayinde, havacılık sektöründe ve denizcilik sektöründe alüminyum kaynaklı imalatlarda çığır açmayı hedeflemekteyiz. Söz konusu çalışma için toplam ağırlığı 5,5 ton olan özel makina konstrüksiyon imalatı tamamlanmıştır. Deneme kaynak çalışmalarına başlamış bulunmaktayız. Düz ve döner parçalarda kaynaklar başarı ile uygulanmıştır. Füzyon Makina olarak Ar-Ge çalışmalarımız sürecektir. Bu yöntem ile bildiğimiz klasik kaynaklarda birleştirilemeyen 7000 serisi alüminyumları yada farklı karakteristikteki alüminyum malzemeleri rahatlıkla kaynatabilmekteyiz. Mekanik deformasyonlar minimum seviyededir. Malzeme iç yapısal değişiklikler ve iç gerilmeler çok düşük seviyededir.