Füzyon Hakkında
Günümüz dünyasında başta ilaç, gıda ve kimya sanayileri dünya ekonomisinin temel bileşenleri konumundadır. Füzyon olarak; bu sektörlerde teknoloji üretmek, rekabetçi olmak, fiyat performans ürünleri ortaya çıkarmak için yola çıktık. Kalitede rakipsiz , mühendislik ürünlerinde tartışılmaz lider olmak en büyük hedefimizdir. Bize güvenen, her zaman desteğini esirgemeyen tüm müşterilerimize sonsuz şükranlarımızı sunarız.
Firma tanıtım turuna katılın;
Blog
  • Sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yetenekli tesisler ve ekipmanlar üretiyoruz. Kullanıcı dostu tesisler, uzun ömürlü üretimin garantisidir. Füzyon Makina olarak gıda - içecek , kimya ve ilaç üretiminde hem benzersiz çözümlerde hem de tamamen ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanmış projeler konusunda geniş bir çeşitlilik sunuyoruz. 

  • İlaç, Gıda ve kimya firmalarına temiz oda ve üretim alanları için gerekli makina ve prosesleri üretiyoruz. Yurtdışından gelen ürünleri Avrupa normlarında en iyi şekilde bilgisayar ortamında tasarlayarak hayata geçiriyoruz. Risk analizlerini yapıp bilgi ve tecrübemizi ürünlerimize aktarıyoruz. Müşteriden aldığımız URS ler ile bilgi tecrübemizi harmanlayarak taslak tasarımları yapıyoruz. Yaptığımız tasarımlar daha sonra risk analizleri (SWOT) ile tamamlanmaktadır. Üniversite - SAnayi iş birliği çerçevesinde , hareketli yapılarda analizler yapıyoruz. Müşterilerimizin çalışma şartlarına uygun hale getirilen tasarımlar daha sonra hayata geçirilmektedir.   

  • ABDİİBRAHİM ilaç firması yeni üretim tesislerinde FÜZYON markasına ve kalitesine güvenerek destek vermiştir. İşletmede kullanılan gerek tablet pres baskı, gerekse blister ambalaj liftlerinin tamamı Füzyon imalatı olarak devreye alınmıştır. Verdikleri destekten dolayı ABDİİBRAHİM ailesine çok teşekkür ederiz. Ve bu desteği biraz daha ileriye götürerek, kendi internet sayfalarında bizlere yer vermişlerdir.     

Öne Çıkanlar

ABDİİBRAHİM ilaç firması yeni üretim tesislerinde FÜZYON markasına ve kalitesine güvenerek destek vermiştir. İşletmede kullanılan gerek tablet pres baskı, gerekse blister ambalaj liftlerinin tamamı Füzyon imalatı olarak devreye alınmıştır. Verdikleri destekten dolayı ABDİİBRAHİM ailesine çok teşekkür ederiz. Ve bu desteği biraz daha ileriye götürerek, kendi internet sayfalarında bizlere yer vermişlerdir.     

Füzyon Makina olarak; güncel yeni nesil tesisler kuruyoruz. İhtiyaçlarınızı tam belirleyip çalışma koşullarınıza özel üretimler yapıyoruz.Avrupa kalitesinde ve anlayışındaki ekipmanları çok daha ucuza hizmetinize sunuyoruz.  Proseslerinizde ihtiyacınız olan gereksinimleri en iyi şekilde tasarlayıp hayata geçiriyoruz. Ve bu ürünlerimizi en iyi kalitede siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.  Tesislere değer katan ürünlerimiz, siz değerli müşterimizin taktiri ile sosyal medyada dahi yerlerini almaktadır. Tüm müşterimize bize bu imkanları sundukları için teşekkür ederiz.   

Türkiye'de SKK, yani sürtünme karıştırma kaynak adıyla bilinen alüminyum kaynak yöntemini başlattık. Sürtünme karıştırma kaynak yapabilecek teknoloji artık Tükiye'de ve tabii ki Füzyon ile; Kaynak konusunda bilgi birikimiz ile ileri düzeyde bu kaynak yöntemi için makina tasarlayıp ürettik. 

Sektörlerin gereksinimlerini karşılayacak yüksek kaliteli basınçlı yada basınçsız tankların istenilen tasarım kodlarına göre (ASME, PED, BS, AD 2000 vb.) tasarım ve imalatını gerçekleştiriyoruz. İç yüzey kalitesinde mekanik ayna polisaj ile < 0,5 μm Ra değerine kadar, daha hassas parçalarda ise elektropolisaj ile yüzey işlemi uygulamaktayız. Atmosfere açık yada kapalı şekilde tarafımızdan dizayn edilmiş tankları, yardımcı donanımları ve otomasyonu, ex-proff (patlamaya karşı korunmuş) seçeneği ile imal ediyoruz. 50 litreden başlayan kapasiteler ile çok geniş bir imalat çeşitliliği sunmaktayız.  

Gıda, ilaç, kozmetik ve petrokimya gibi çeşitli sektörlerin farklı özellik, yoğunluk ve viskozitelerdeki ürünlerinin karıştırması ile ilgili mikserler üretiyoruz. Sıvı-sıvı, sıvı-toz, toz-toz fazında bulunan malzemelerin statik ve sıralı dinamik karıştırıcılar ile eşit homojen, kısa sürede ve ekonomik karıştırılmasına olanak sağlayan sistemleri tasarlayıp üretiyoruz. Karıştırıcı sistemleri talebinize göre proses tankı ile birlikte montajlı, otomasyonlu hazır teslim edebilme seçeneği sunuyoruz.

Üretim öncesi, sonrası hat temizliğinin sanitasyonunun yerinde yapılmasına olanak sağlayan CIP,SIP,DIP ünitelerini gıda ,kimya ve ilaç sektörüne uygun tasarlayıp üretiyoruz. Tüm modellerin ana özelliği su ve yıkama kimyasalının sistem içi sirkülasyonudur. Tam otomatik olan çalışan bu sistemler kimyasal tasarrufu sağlamak amacıyla başta iletkenlik ölçer,pH gibi birçok ölçüm sensörü ile donatılmıştır. Sistemin bir parçası olan kimyasal çözelti tankları ile kimyasal geri kazanılmaktadır. CIP sistemleri, gereksinime göre farklı kapasite ve özelliklerde dizayn edilebilir. 7,000 l/h- 50,000 l/h arası kapasite olabileceği gibi birden fazla kimyasal çeşidi desteklenebilir, termal sanitasyon veya kimyasal dezenfeksiyon seçenekleri sunulabilir.